Czytasz dzięki

Lena Lighting przejmuje firmę z branży oświetleniowej

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 12-06-2006, 15:41

Lena Lighting zawarła przedwstępną umowę zakupu większości udziałów firmy z branży oświetleniowej - poinformowała spółka w komunikacie. Lena Lighting szacuje, że po przejęciu firmy, jej skonsolidowane przychody powinny wzrosnąć o około 20-25 proc.

Lena Lighting zawarła przedwstępną umowę zakupu większości udziałów firmy z branży oświetleniowej - poinformowała spółka w komunikacie. Lena Lighting szacuje, że po przejęciu firmy, jej skonsolidowane przychody powinny wzrosnąć o około 20-25 proc.

"Firma, którą chcemy przejąć jest jednym z liderów w tym segmencie rynku, ale na razie nie możemy podać nazwy tej firmy. Obecnie trwa due diligence, a ostateczną umowę zakupu powinniśmy podpisać do 3 lipca" - powiedział Maciej Rychlewski, prezes zarządu Leny Lighting, cytowany w komunikacie.

Lena zapowiada dalszy udział w konsolidacji sektora producentów oświetlenia. Nie wyklucza przejęć firm zagranicznych.

Lena Lighting mówiła o planach akwizycji już w ubiegłym roku. W lutym tego roku prezes firmy zapowiadał, że do przejęcia mogłoby dojść w pierwszej połowie roku.

Lena Lighting zadebiutowała na warszawskiej giełdzie w czerwcu 2005 roku. Spółka pozyskała z emisji 9 mln zł. Środki z emisji planowała przeznaczyć głównie na rozwój produkcji oraz na wprowadzenie zintegrowanego systemu informatycznego.

Spółka poinformowała, że około połowę z 9 mln zł pozyskanych z emisji wykorzystała na zwiększenie mocy produkcyjnych. Obecnie, w poszczególnych grupach, Lena może produkować o 35-40 proc. więcej niż przed upublicznieniem.

W 2005 roku spółka osiągnęła 89,1 mln zł przychodów oraz 12,5 mln zł zysku netto.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane