Lena Lighting zapowiada akwizycje w kraju lub za granicą

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 01-06-2005, 20:07

Lena Lighting, która zadebiutowała w środę na warszawskiej giełdzie, rozważa akwizycje firm z branży na rynku polskim lub za granicą - powiedział dziennikarzom podczas debiutu prezes spółki Maciej Rychlewski.

Lena Lighting, która zadebiutowała w środę na warszawskiej giełdzie, rozważa akwizycje firm z branży na rynku polskim lub za granicą - powiedział dziennikarzom podczas debiutu prezes spółki Maciej Rychlewski.

"Uważnie przyglądamy się rynkowi. Jeśli pojawi się możliwość atrakcyjnej akwizycji na rynku krajowym lub zagranicznym to ją rozważymy" - powiedział prezes. Dodał, że ewentualna akwizycja byłaby raczej finansowana długiem. 

Akcje Leny Lighting wzrosły na otwarciu w debiucie o 10,6 proc. do 7,85 zł, a o godzinie 11.15 zwyżkowały 6,33 proc. do 7,55 zł. Debiutującymi równolegle prawami do akcji serii C w pierwszej godzinie sesji nie handlowano.

Na warszawskiej giełdzie notowanych jest od środy 23 mln 323 tys. 200 akcji oraz 1 mln 250 tys. praw do akcji (PDA) serii C Leny Lighting, która produkuje i dystrybuuje oprawy oświetleniowe.

W ofercie publicznej Leny Lighting SA przydzielono 1 mln 250 tys. akcji serii C i 4,9 mln akcji serii A, czyli wszystkie oferowane walory. Spółka pozyskała z emisji 9 mln zł. Cena emisyjna i cena sprzedaży akcji Leny Lighting w publicznej ofercie została ustalona na 7,10 zł.

Środki z emisji zostaną przeznaczone głównie na rozwój produkcji (budowa nowej linii do wytwarzania opraw przenośnych i rozbudowa powierzchni produkcyjno-magazynowej) oraz na wprowadzenie zintegrowanego systemu informatycznego. "Na te cele chcemy wydać 8-12 mln zł. 9 mln zł pozyskaliśmy z emisji, jeśli wydatki inwestycyjne będą większe, to wówczas sfinansujemy je długiem" - powiedział Rychlewski.

Lena Lighting prognozuje wzrost zysku netto w 2005 roku do 14,56 mln zł z 11,36 mln zł rok wcześniej, a przychodów ze sprzedaży do 95 mln zł z 76 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Lena Lighting zapowiada akwizycje w kraju lub za granicą