Skok zysku dał sygnał do zwyżki kursu

opublikowano: 07-11-2017, 10:45

W trzecim kwartale zysk netto Leny Lighting wzrósł o 61 proc. do 3,68 mln zł, podała spółka. Notowania spółki mocno rosną od początku tygodnia.

Z szacunkowych danych wynika, że przychody w tym okresie zwiększyły się o 7,5 proc. do 36,2 mln zł, a narastająco po trzech kwartałach wynoszą 95,6 mln zł (+3 proc.).

Zysk operacyjny w trzecim kwartale wyniósł 4,5 mln zł (+38 proc.), a narastająco 11,33 mln zł (+59 proc.).

Po trzech kwartałach producent oprac oświetleniowych ma 8,8 mln zł zysku netto (+51 proc.).

 "Poczynione nakłady w latach ubiegłych na prace badawczo-rozwojowe oraz działania prowadzone na rzecz usprawnienia procesów technologicznych spowodowały wzrost marży i zwiększenie ich udziału w sprzedaży ogólnej Spółki. Wpływ na wzrost wyniku za trzy kwartały  2017 r. miała także lepsza koniunktura w budownictwie w Polsce oraz opisane już w skróconym śródrocznym sprawozdaniu zdarzenie incydentalne związane ze zbyciem nieruchomości (zysk z tej transakcji wyniósł 2,6 mln zł)" - podano.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu