Lenovo w roli lokomotywy

Ewa Szczecińska
opublikowano: 09-01-2008, 00:00

Komputerowy potentat wchodzi do Legnickiego Pola. Legnicka strefa

Komputerowy potentat wchodzi do Legnickiego Pola. Legnicka strefa

świętuje, bo za inwestorem przyjdą kooperanci i kolejne 1000 etatów.

Lenovo Technology, chiński producent komputerów, odbierze w przyszłym tygodniu pozwolenie na działalność w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (LSSE). Nie czekając na formalności, gigant już zaczyna rozglądać się za pracownikami do nowej fabryki. Rekrutacją zajmie się zewnętrzna, wynajęta przez Lenovo firma. Wartość inwestycji w Legnickim Polu jest szacowana na 80 mln zł.

Lenovo stanie się jednym z największych pracodawców w LSSE. Firma zamierza zatrudnić 1276 osób. Już w pierwszym roku działalności pracę w fabryce znajdzie 600 osób. Pod względem zatrudnienia w legnickiej strefie Lenovo może się równać tylko z Volkswagenem, który w fabryce w Polkowicach stworzył 1000 etatów.

— Wiemy, że z pozyskaniem takiego inwestora jak Lenovo, wiążą się dodatkowe korzyści. Przedstawiciele tej firmy prognozują, że w strefie będą chętnie inwestować ich podwykonawcy. Szacuje się, że firmy, które przyjdą tu za Lenovo, mogą stworzyć dodatkowo nawet tysiąc kolejnych miejsc pracy — mówi Kamila Harmala.

Dodaje jednak, że do tej pory żaden z potencjalnych kooperantów Lenovo do strefy się nie zgłosił.

Produkcja ma ruszyć jeszcze w tym roku. Docelowo wielkość rocznego montażu ma wynieść 5 mln kompu- terów.

80

mln zł Tyle Lenovo zainwestuje w polską fabrykę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Ewa Szczecińska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane