Lentex ostro tnie koszty

AT
26-01-2009, 00:00

Producent wykładzin

Producent wykładzin

i włóknin zamierza podwoić

zaangażowanie w Novicie.

Obiecuje poprawę

operacyjną i kontrolę

wydatków.

Na początku II kwartału Lentex podejmie decyzję o zwiększeniu udziałów w Novicie. Obecnie ma 33 proc. w kapitale producenta włóknin.

— Chcemy zwiększyć zaangażowanie do 66 proc., ale jest ono uzależnione od wyceny Novity — mówi Sławomir Badora, pełniący funkcję dyrektora finansowego i członka zarządu Lenteksu.

Zapewnia, że spółka ma zdolności kredytowe.

Na razie zarząd Lenteksu nie może dogadać się z Januszem Piczakiem, który kontroluje prawie 28 proc. Novity. W jaki sposób chce tego dokonać, to tajemnica.

Co jeszcze Lentex planuje na ten rok? Musi poprawić działalność operacyjną, chce wejść z włókninami w segment higieniczny oraz planuje ścisłą kontrolę wydatków.

— Ostro tniemy koszty, głównie transportowe i ogólnego zarządu. Do końca kwietnia zwolnimy jeszcze około 30 osób — informuje Sławomir Badora.

W ubiegłym roku Lentex zwolnił 33 osoby, co zdaniem zarządu przełoży się na 1,5 mln zł oszczędności rocznie.

Pozostaje jeszcze połączenie z Graboplastem. Lentex poznał już sytuację finansową węgierskiej firmy.

— Jest to firma półtora raza większa pod względem przychodów od Lenteksu. Jej zysk netto w 2007 r. wyniósł 4 mln EUR — mówi dyrektor.

Zdaniem Krzysztofa Moski, głównego udziałowca Lenteksu, Graboplast nie jest jedynym zainteresowanym spółką. Więcej szczegółów jednak nie ujawnia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AT

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Lentex ostro tnie koszty