Lentex zakończył korektę

Piotr Wiśniewski
31-05-2004, 00:00

Majowa korekta Lentexu zakończyła się po publikacji raportu kwartalnego i po informacji, że kolejny inwestor finansowy przekroczył 5-proc. próg akcji. Kurs utrzymuje się wyraźnie ponad linią blisko rocznego trendu wzrostowego.

Lentex pokazał dobre wyniki. Skonsolidowany zysk netto w pierwszym kwartale zamknął się kwotą 2,8 mln zł i był znacznie lepszy od osiągniętego rok wcześniej. Dlatego wzrosty powinny podciągnąć cenę akcji do 31,9 zł, gdzie rynek będzie miał okazję sprawdzić siłę strony popytowej. Opór ten jest kwietniowym maksimum notowań. Przełamanie tego poziomu stworzyłoby szanse na dalsze wzrosty. Sytuacja techniczna wskazuje, że ryzyko spadków jest ograniczone. Rynek porusza się w silnym trendzie, a silne wsparcie w okolicach 27,5 zł wyznacza długa biała świeca z 10 maja bieżącego roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Piotr Wiśniewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Lentex zakończył korektę