Leo Express chce jeździć do Pragi

DI, PAP
opublikowano: 20-08-2017, 22:00

Czeski prywatny przewoźnik kolejowy i autobusowy Leo Express chciałby jeszcze jesienią tego roku uruchomić połączenie kolejowe z Krakowa przez Katowice do Pragi.

Firma czeka na zgodę Urzędu Transportu Kolejowego przyznającą otwarty dostęp do torów na tej trasie. Wcześniej firma podawała datę 1 września, jednak Peter Janczovicz, członek zarządu Leo Express, zaznacza, że była to data podana w notyfikacji złożonej przez firmę do Urzędu Transportu Kolejowego jako najwcześniejszy możliwy termin uruchomienia połączenia, a nie planowany termin uruchomienia. Ten zależy od zakończenia procedury administracyjnej. Leo Express planuje codzienne połączenie z Krakowa przez Katowice do Pragi, realizowane posiadanymi przez przewoźnika pociągami FLIRT produkcji szwajcarskiej firmy Stadler Raidl. Rozkład jazdy nie został jeszcze ogłoszony, ale składy mają wyjeżdżać z Krakowa wcześnie rano, by po około 6,5 godzinach jazdy dotrzeć do stolicy Czech. W drogę powrotną wyruszą po południu. Według zapowiedzi Petera Janczovicza, czeski przewoźnik jest zainteresowany uruchamianiem kolejnych międzynarodowych połączeń z Polski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Leo Express chce jeździć do Pragi