Leonik pokieruje SEB TFI

ET
27-06-2008, 14:43

Antoni Leonik przejął stery w SEB TFI. Rada nadzorcza powierzyła mu to zadanie, po tym jak ze stanowiska prezesa zrezygnowała Ewa Małyszko. Wraz z nią pracę dla towarzystwa zakończył Wojciech Rostworowski, członek zarządu. Na jego miejsce nominację otrzymał Paweł Ogrodnik, który w SEB TFI pracuje od 2004 r.

Antoni Leonik awansował na prezesa ze stanowiska członka zarządu. To nie jedyna jego funkcja w SEB, ponieważ równocześnie zarządzał polskim odziałem szwedzkiego banku specjalizującego się w bankowości prywatnej. Wcześniej, latach 2006-07, związany był z Grupa Alianz w Polsce. Przedtem, przez dziesięć lat, od 1996 r., pracował w PKO/Credit Suisse TFI. Antoni Leonik Jest absolwentem handlu międzynarodowego na Newcastle University w Wielkiej Brytanii oraz studiów podyplomowych w The Chartered Institute of Marketing UK. W Polsce ukończył studia ekonomiczne i inżynierię pojazdów.

(ET)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ET

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Leonik pokieruje SEB TFI