Lepiej teraz unikać akcji PKN

Dariusz Karolak
opublikowano: 19-08-2002, 00:00

Zgodnie z tym co pisałem w komentarzu z 22 VII, skutkiem przełamania wsparcia 76 proc. zniesienia fali wzrostowej, 16,8 znacząco zwiększyło ryzyko spadku i testu z IX'01, 14,85. Dziwny jest moment w którym podaż przybiera na sile. Banki i TPSA wzmocniły się i najczęściej robiły to razem z PKN. Tym razem wygląda na to, że ktoś postanowił wykorzystać poprawę klimatu do zmniejszenia zaangażowania.

Kluczowa dla utrzymania stabilności na tym rynku wydaje się obrona wsparcia 16 zł. Niższe zamknięcie może skłonić kolejnych inwestorów do opuszczenia rynku. Załamana krótkoterminowa formacja podwójnego dna uruchomi zasięg 14,65 zbieżny z usytuowaniem przełamanej w XI'01 2,5-letniej linii bessy. Taki spadek pasuje do zachowania kilku tygodniowych oscylatorów. Np. RSI osiągnął poziom z X'01, podobnie jak tygodniowy MACD, który dodatkowo wyłamał się w dół z długoterminowego kanału rosnącego. Krótkoterminowy potencjał wzrostowy nie jest imponujący i jest ograniczony do 16,8, dlatego do czasu wyjaśnienia sytuacji, czy wsparcie 16 zł się wybroni, lepiej PKN unikać.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Lepiej teraz unikać akcji PKN