Lepiej w legnickiej strefie

Małgorzata Grzegorczyk
opublikowano: 20-02-2008, 00:00

TBMECA i NG2 reinwestują. Na horyzoncie są firmy z 200 mln zł. Trwają rozmowy o projektach za 1,2 mld zł.

TBMECA i NG2 reinwestują. Na horyzoncie są firmy z 200 mln zł. Trwają rozmowy o projektach za 1,2 mld zł.

Legnicka strefa zaczęła rok od mocnego akcentu. Weszły do niej: chińskie Lenovo, które w Legnickim Polu zatrudni przy produkcji komputerów 1276 osób, i Feerum, który zainwestuje 34 mln zł w zakład urządzeń do składowania produktów rolnych i żywności.

— W marcu wydamy zezwolenia dla firm, które planują kolejne projekty. NG2 (giełdowa firma obuwnicza — red.), które w Polkowicach ma dwie spółki zatrudniające 3 tys. osób, zainwestuje jeszcze 30 mln zł i stworzy 150 miejsc pracy. Z kolei TBMECA (producent komponentów do aut — red.), która w Legnicy zatrudnia ponad 100 osób, w Legnickim Polu chce zainwestować 40 mln zł i podwoić zatrudnienie — mówi Krzysztof Pawłowski, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (LSSE).

Strefa wyda też zezwolenia inwestorom z branży motoryzacyjnej z Hiszpanii i Niemiec.

— Rozmawiamy też z potentatami z branży budowlanej i papierniczej, którzy obiecują 1,5 tys. miejsc pracy i 1,2 mld zł inwestycji — ujawnia Krzysztof Pawłowski.

Wczoraj rząd przyjął rozporządzenie poszerzające LSSE o 80 ha. Zainwestuje na nich Hörmann Legnica (producent bram, 10 mln zł, 200 miejsc pracy) i kilka innych spółek — łącznie 1,1 mld zł, za które powstanie 2,8 tys. miejsc pracy. LSSE poprosi o kolejne poszerzenie o 60-70 ha w pobliżu Legnicy przy autostradzie A4.

W 2007 r. strefa wydała sześć zezwoleń, a inwestorzy obiecali 213 mln zł inwestycji i 457 miejsc pracy.

10,5

tys. Tyle osób pracuje dziś w legnickiej strefie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu