Lepiej wstrzymać się z zajmowaniem pozycji

Mikołaj Kusiakowski
opublikowano: 23-01-2009, 00:00

Para EUR/PLN waha się w przedziale 4,27-4,38. Pokonanie jednego z tych poziomów będzie silnym sygnałem do dalszego ruchu. Nastroje wśród inwestorów są pesymistyczne. Dlatego prawdopodobnym kierunkiem wydaje się dalsze osłabienie złotego, co otwierałoby drogę do zwyżki EUR/PLN do psychologicznego oporu 4,50. Ruch ten może poprzedzić kilkunastogroszowa korekta, co z punktu widzenia analizy technicznej byłoby nawet wskazane.

Konsolidację obserwujemy również na głównej parze walutowej. Notowania EUR/USD ograniczone są przedziałem 1,28-1,31. Pokonanie tych poziomów również zwiększy aktywność inwestorów i doprowadzi do znaczącej zmiany notowań. Wiele zależy od sytuacji na światowych parkietach. W tej chwili rynek testuje ważne wsparcia, dlatego najrozsądniej jest wstrzymać się z zajmowaniem pozycji aż do rozstrzygnięcia.

Mikołaj Kusiakowski

DM TMS Brokers

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mikołaj Kusiakowski

Polecane