Lepper: albo debata z Kaczyńskim albo ujawnię "niuanse" współrządzenia

PAP
opublikowano: 06-10-2007, 12:09

Ujawnienie "wszystkich niuansów współrządzenia" zapowiedział w sobotę szef Samoobrony Andrzej Lepper w przypadku, gdyby premier Jarosław Kaczyński nie zgodził się na wspólną debatę z nim i liderem LPR Romanem Giertychem.

Szefa Samoobrony powiedział na konferencji prasowej we Wrześni, że Polacy powinni się dowiedzieć, w jaki sposób działała koalicja PiS-Samoobrona-LPR.

Lepper zapowiedział, że jeśli nie będzie "jasnej, rzetelnej odpowiedzi ze strony premiera Kaczyńskiego", bo - zdaniem szefa Samoobrony - Giertych "jest człowiekiem odważnym i zgodzi się na debatę", za tydzień zorganizuje w tej sprawie konferencję prasową.

"Przedstawimy, jak to nasze współrządzenie wyglądało, jakie były spotkania i o czym była mowa na spotkaniach trójstronnych" - stwierdził Lepper. Szef Samoobrony nie chciał powiedzieć, jakie konkretnie sprawy ma zamiar ujawnić. Jak dodał, gdyby to zrobił, nie miałby o czym mówić za tydzień.

We sobotę, w przededniu prawyborów parlamentarnych, we Wrześni ruszyła kampania komitetów wyborczych. W prawyborach i poprzedzającej jej kampanii nie uczestniczy PiS. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu