Lepper będzie rozmawiać z szefem ARiMR o doniesieniach "GW"

Polska Agencja Prasowa SA
27-07-2006, 09:07

Wicepremier i minister rolnictwa Andrzej Lepper zapowiedział w czwartek, że tego dnia rano spotka się z szefem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w sprawie doniesień czwartkowej "Gazety Wyborczej" o błędach we wnioskach o dopłaty dla polskich rolników.

Wicepremier i minister rolnictwa Andrzej Lepper zapowiedział w czwartek, że tego dnia rano spotka się z szefem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w sprawie doniesień czwartkowej "Gazety Wyborczej" o błędach we wnioskach o dopłaty dla polskich rolników.

Według "GW", w czwartek do Brukseli "z misją ostatniej szansy" jedzie delegacja rządu. Będzie przekonywać Komisję Europejską, by nie karała nas za łamanie unijnego prawa. Zdaniem "GW" Unia zarzuca Polsce to, że wnioski polskich rolników o dopłaty często nijak się miały do rzeczywistości, a ARiMR przymykała na to oko.

Lepper, który był w czwartek rano gościem "Salonu politycznego Trójki" ocenił, że doniesienia "GW" powinna sprawdzić wewnętrzna kontrola w Agencji. Podkreślił, że kwestię tę trzeba sprawdzić, bo prasa niekiedy "wyolbrzymia" niektóre sprawy.

Wicepremier zapowiedział kary dla urzędników, jeżeli stwierdzona zostanie ich wina. "Jeżeli będą fakty stwierdzone, to nie będzie żadnego głaskania nikogo" - powiedział Lepper.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Lepper będzie rozmawiać z szefem ARiMR o doniesieniach "GW"