Lepper: dziś jesteśmy umówieni z prezydentem

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 23-01-2006, 08:13

Przewodniczący Samoobrony Andrzej Lepper powiedział w poniedziałkowych radiowych "Sygnałach Dnia", że na godz. 13 władze Samoobrony mają umówione spotkanie prezydentem Lechem Kaczyńskim.

Przewodniczący Samoobrony Andrzej Lepper powiedział w poniedziałkowych radiowych "Sygnałach Dnia", że na godz. 13 władze Samoobrony mają umówione spotkanie prezydentem Lechem Kaczyńskim.

     "Jeśli pan prezydent zmieni zdanie i tego spotkania nie będzie, to trudno, na siłę do Pałacu pchać się nie będziemy" - mówił Lepper, dodając, że Samoobrona jest do spotkania "przygotowana i chce rozmawiać z prezydentem".

    "Uważamy, że bardzo dobrze, iż prezydent włączył się w to wszystko, żeby ustabilizować sytuację w państwie" - powiedział Lepper.

    "Nie może tak być, żeby partia, która ma 155 posłów (chodzi o PiS - PAP) uzurpowała sobie prawo do narzucania wszystkim innym swoją politykę, rzucania wszystkich innych na kolana (...) zastanawiania się - tworzyć koalicję, czy nie. Twórzcie koalicję obojętnie z kim, chcecie z Platformą Obywatelską, twórzcie z Platformą, ale przestańmy oszukiwać ludzi, mówić, że ktoś czegoś nie chce. Ja chcę, Samoobrona chce, żeby była stabilizacja. Jeśli dojdzie do wcześniejszych wyborów, to będzie to tylko i w wyłącznie wina PiS i pana prezesa J. Kaczyńskiego" - dodał.

    Lepper powtórzył, że Samoobrona będzie głosować za projektem budżetu. Głosowanie w Sejmie zaplanowane jest na wtorek. Szef Samoobrony podkreślił, że jego partia opowiada się nadal za państwem prosocjalnym i prospołecznym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane