Lepper i Giertych: Samoobrona i LPR nie liczą na stanowiska w rządzie

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 09-11-2005, 15:33

Liderzy Samoobrony i LPR: Andrzej Lepper i Roman Giertych oświadczyli w środę, że ich partie nie liczą na żadne stanowiska w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza. Obaj politycy wystąpili na wspólnej konferencji prasowej w Sejmie.

Liderzy Samoobrony i LPR: Andrzej Lepper i Roman Giertych oświadczyli w środę, że ich partie nie liczą na żadne stanowiska w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza. Obaj politycy wystąpili na wspólnej konferencji prasowej w Sejmie.

    Lepper zaznaczył jednak, że "gdyby była taka wola" Samoobrona jest w stanie współrządzić. "Bo (jeśli) mamy odpowiadać, to i współrządzić" - powiedział szef Samoobrony. Dodał, że stanowiska nie są jednak żadnymi warunkami.

    Giertych podkreślił natomiast, że nie ma koalicji rządowej. "Może PiS robi błąd, że nie ma (koalicji), ale faktem jest, że jej nie ma i żadnych stanowisk w rządzie zarówno Liga Polskich Rodzin, jak i Samoobrona nie obejmują" - powiedział lider LPR.

    Dodał, że za funkcjonowanie rządu odpowiedzialny jest wyłącznie PiS.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane