Lepper: koalicja nie jest zagrożona

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 26-06-2006, 16:21

Wicepremier, przewodniczący Samoobrony Andrzej Lepper zapewnił w poniedziałek w Radiu Maryja, że "nie ma żadnych podstaw do twierdzenia, że koalicja jest zagrożona dlatego, że Lepper żąda stanowisk".

Wicepremier, przewodniczący Samoobrony Andrzej Lepper zapewnił w poniedziałek w Radiu Maryja, że "nie ma żadnych podstaw do twierdzenia, że koalicja jest zagrożona dlatego, że Lepper żąda stanowisk".

Lider Samoobrony poinformował, że w poniedziałek rozmawiał na ten temat z premierem. "Powiedziałem: panie premierze, proszę w te bzdury nie wierzyć" - relacjonował w radiu.

"Zresztą jak premier może wierzyć, skoro od nas nie ma wniosku do ministra skarbu o mianowanie naszych ludzi na stanowiska, czy do rad nadzorczych spółek Skarbu Państwa. Jak premier może wierzyć w te bzdury (...), jak nie ma żadnego wniosku z Samoobrony o to, by mianować kogokolwiek na sekretarza i podsekretarza stanu w ministerstwach siłowych" - mówił Lepper.

Podkreślił, że "do koalicji wchodzi się aby odpowiadać za państwo" i "współrządzić na zasadach partnerstwa" ale jednocześnie zapewnił, że koalicja skłócić się nie da.

"Nikomu to się nie uda. Samoobrona pazerna na stołki nie jest, chce odpowiadać za kraj i uważamy, że ten układ, w tym kształcie - PiS, Samoobrona i LPR jest najsłuszniejszym i najbardziej korzystnym układem dla Polski. Zrobimy wszystko, aby ten układ utrzymać i ratować kraj po 16 latach błędnego rządzenia krajem przez liberałów, którzy dzisiaj próbują nas skłócić. Skłócić się nie damy" - dodał.

V Krajowy Kongres Samoobrony w sobotę przyjął uchwałę "o partnerskim udziale w koalicji", w której udzielił "warunkowego poparcia" koalicji rządowej PiS-Samoobrona-LPR. Delegaci wyrazili zaniepokojenie "odwlekaniem i blokowaniem obejmowania przez kandydatów Samoobrony stanowisk w administracji publicznej".

"Izolowanie naszych kadr od resortów siłowych, struktur dyplomatycznych oraz stanowisk w spółkach Skarbu Państwa, to brak zaufania do Samoobrony i brak partnerstwa, które zagraża koalicji" - podkreślono w uchwale.

"My chcemy władzy, nie można rządzić Polską bez władzy. To rozsądne i logiczne" - mówił w czasie kongresu Lepper.

Przewodniczący Samoobrony w poniedziałkowym programie Radia Maryja pochwalił media publiczne i komercyjne, za "w miarę obiektywne" relacjonowanie obrad kongresu Samoobrony.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane