Lepper: LPR powinna być w koalicji, trzeba ją zaprosić do rozmów

(Tadeusz Stasiuk)
12-04-2006, 16:00

Andrzej Lepper, szef Samoobrony uważa, że LPR powinna współtworzyć koalicję i dlatego trzeba ją zaprosić do rozmów. Zapowiedział też, że jego partia nie wejdzie do koalicji mniejszościowej.

Andrzej Lepper, szef Samoobrony uważa, że LPR powinna współtworzyć koalicję i dlatego trzeba ją zaprosić do rozmów. Zapowiedział też, że jego partia nie wejdzie do koalicji mniejszościowej.

    Na środowej konferencji prasowej w Sejmie przewodniczący Samoobrony powiedział, że jego partia "nadal opowiada się za tym, aby prezes PiS wystąpił do oficjalnych, statutowych władz LPR, aby usiąść do stołu".

"Co do Ligi, to my jesteśmy przekonani, że Liga powinna być w koalicji. A co, do PSL - to ich gra jest co najmniej niezrozumiała dla ogółu" - ocenił cytowany przez PAP szef Samoobrony.

Dodał, że PSL powinno się zdecydować czy chce koalicji czy nie.

    Lepper przewiduje, że w czwartek może zostać podpisana "wstępna umowa programowa" między PiS i Samoobroną. "Wstępna (umowa) powinna być jutro podpisana, najlepiej o godz. 12" - powiedział.

    "Jutro nie planuję nic innego i w każdej chwili jestem gotów usiąść na konferencji prasowej - zaprosić państwa, telewizję +Trwam+ też zaprosimy" - zaznaczył szef Samoobrony.

W depeszy PAP pisze, że jak podkreślił Lepper, ostateczna umowa koalicyjna powinna zostać podpisana jak najszybciej. "Jeśli byłaby ta trzecia strona, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby w tygodniu po świętach udać się do Pałacu Prezydenckiego - ocenił szef Samoobrony. 

"Nie chcemy, żeby doszło do popisania umowy programowej miedzy nami i PiS i później dopraszać kogoś. Czekamy, żeby PSL się zdecydował. Najlepiej jak do stołu usiądą od razu co najmniej trzy strony" - ocenił Lepper.

    Ponadto, jak zapowiedział, Samoobrona nie ma zamiaru wchodzić w koalicję na 3-4 miesiące i "później powiedzieć, że się rozchodzimy". "My, jeśli się do dogadujemy, jak to powiedział prezes PiS i ja też, chcemy koalicji na 3,5 roku" - podkreślił lider Samoobrony.WST, PAP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Lepper: LPR powinna być w koalicji, trzeba ją zaprosić do rozmów