Lepper: na konflikcie z Rosją tracimy milion euro dziennie

(Marek Druś)
opublikowano: 21-11-2006, 11:02

Rosja podejmie decyzję taką, że ten problem będzie rozwiązany w najbliższym czasie, powiedział wicepremier i minister rolnictwa.

Wicepremier, minister rolnictwa Andrzej Lepper ocenia, że na skutek wstrzymania przez Rosję importu polskich artykułów pochodzenia roślinnego i zwierzęcego, Polska traci dziennie około miliona euro.

"Zrobiliśmy wszystko, by granica została otwarta" - powiedział Lepper podczas wtorkowej konferencji prasowej. Jego zdaniem "Rosja podejmie decyzję taką, że ten problem będzie rozwiązany w najbliższym czasie".

Lepper powiedział, że Ukraina prawdopodobnie nie otworzy granicy na import polskiego mięsa 25 listopada, we wtorek rozpoczęła się bowiem kontrola w polskich zakładach mięsnych, która potrwa 10 dni. Dopiero po jej zakończeniu Ukraina podejmie decyzję o zniesieniu embarga na polskie mięso. "Jest to działanie na zwłokę" - ocenił minister.

PAP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu