Lepper: należy powołać nowy skład komisji śledczej ds. PKN Orlen

20-11-2004, 13:40

Przewodniczący Samoobrony Andrzej Lepper powiedział w sobotę w Lublinie, że należy rozwiązać obecną sejmową komisję śledczą ds. PKN Orlen i powołać nowy jej skład. Jego zdaniem, trzeba tak zrobić, ponieważ posłowie z obecnego składu komisji są związani ze sprawami, które badają.

Wskazał m.in. na przewodniczącego komisji Józefa Gruszkę (PSL) i Romana Giertycha (LPR). "Jeżeli asystentem przewodniczącego Gruszki był człowiek, który został zamknięty za działania niezgodne z prawem w aferze paliwowej w Trzebini, a poseł Giertych mataczy tłumacząc swoje spotkanie z Kulczykiem naJasnej Górze, to tacy ludzie w komisji być nie mogą" - powiedział Lepper na konferencji prasowej.

"Skład komisji powinien natychmiast ulec zmianie. Żeby ona działała nadal trzeba rozwiązać tę, w tym składzie, ale natychmiast ma działać druga i kontynuować to śledztwo, które prowadzi do ludzi postawionych najwyżej w państwie. W każdym klubie są ludzie, którzy nie są związani z aferą paliwową" - dodał lider Samoobrony.

Lepper podkreślił, że Samoobrona jako pierwsza złożyła w piątek wniosek do marszałka Sejmu o przeprowadzenie debaty na temat komisji śledczej. Powiedział, że debata powinna też wyjaśnić "wszystkie sprawy związane" ze Zbigniewem Wassermannem (PiS) i Konstantym Miodowiczem (PO).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Lepper: należy powołać nowy skład komisji śledczej ds. PKN Orlen