Lepper: Nie uzgadnialiśmy z PiS nominacji Borkowskiego

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 03-01-2006, 12:48

Lider Samoobrony Andrzej Lepper oświadczył we wtorek, że nominacja Leszka Borkowskiego na p.o. szefa Urzędu Rejestracji Leków nie była uzgodniona przez przedstawicieli PiS z Samoobroną i nie jest skutkiem żadnych porozumień politycznych tymi partiami.

Lider Samoobrony Andrzej Lepper oświadczył we wtorek, że nominacja Leszka Borkowskiego na p.o. szefa Urzędu Rejestracji Leków nie była uzgodniona przez przedstawicieli PiS z Samoobroną i nie jest skutkiem żadnych porozumień politycznych tymi partiami.

Dr nauk farmaceutycznych Leszek Borkowski był członkiem Samoobrony, członkiem Zespołu Ekspertów przy klubie parlamentarnym i jej kandydatem na senatora w wyborach 2005 r.

W przesłanym PAP oświadczeniu Lepper zaznaczył, że Borkowski poinformował go o otrzymanej od ministra zdrowia propozycji objęcia funkcji p.o. Prezesa Urzędu Rejestracji Leków i zwrócił się o zgodę na przyjęcie jego rezygnacji z członkostwa w Samoobronie i w Zespole Ekspertów na czas piastowania urzędu państwowego.

"W związku z licznymi, często niewybrednymi komentarzami dotyczącymi nominacji dr Leszka Borkowskiego na funkcję p.o. Prezesa Urzędu Rejestracji Leków oświadczam, co następuje: nominacja powyższa w żaden sposób nie była uzgodniona przez przedstawicieli PiS z Samoobroną i w żadnym wypadku nie jest skutkiem żadnych porozumień politycznych pomiędzy PiS i Samoobroną" - czytamy w oświadczeniu lidera Samoobrony.

Lepper uważa, że "korzystanie przez PiS z dorobku intelektualnego zawartego w Programie Społeczno-Gospodarczym Samoobrony RP oraz z eksperckiego zaplecza intelektualnego Samoobrony dowodzi płodności programu i atrakcyjności kadrowej naszej partii, której walory w pełni mogą być uruchomione w ramach ewentualnej koalicji programowej i parlamentarnej dla dobra obywateli Rzeczypospolitej".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane