Lepper: PiS pokazuje swoje prawdziwe oblicze

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 07-01-2006, 14:21

Szef Samoobrony Andrzej Lepper oceniając w sobotę w Żukowie (woj.pomorskie)  powołanie Zyty Gilowskiej na stanowisko wicepremiera i ministra finansów powiedział, że może to świadczyć  o tym, że PiS albo pokazuje swoje prawdziwe, liberalne oblicze albo nie był i nie jest przygotowany do rządzenia.

Szef Samoobrony Andrzej Lepper oceniając w sobotę w Żukowie powołanie Zyty Gilowskiej na stanowisko wicepremiera i ministra finansów powiedział, że może to świadczyć o tym, że PiS albo pokazuje swoją prawdziwe liberalne oblicze albo nie był i nie jest przygotowany do rządzenia.   

    "To osoba na pewno kompetentna, ale reprezentująca kierunek liberalny.  Albo PiS odkrywa swoją prawdziwą +maskę+,liberalną albo nie był i nadal nie jest przygotowany do rządzenia dlatego, że nie ma kadr i sięga po kadry innych partii" -  mówił Lepper na konferencji prasowej tuż przed ceremonią powołania Gilowskiej.

    Zdaniem Leppera, Gilowska to silna osobowość, niezmieniająca poglądów jak "chorągiewka na wietrze".

    "Jeżeli miałby narzucić kierunek swój, jaki reprezentowała w poprzednim Sejmie rządowi mniejszościowemu - jeżeli taką jest nadal - to obawiam się, że będzie miało to bardzo mało wspólnego przynajmniej z deklarowanym programem PiS" - ocenił.

    Przypomniał, że prof. Gilowska była autorka koncepcji podatku liniowego 3 x 15.

    Pytany o to jak widzi współpracę z rządem w którym wicepremierem będzie Gilowska stwierdził, że jeśli jej poglądy się zmieniły na socjalliberalne to "wtedy ewentualnie można z taką osobą współpracować".

    "Dzisiaj nic więcej nie mogę powiedzieć, bo nie mam kontaktu ani z panem Kaczyńskim ani tym bardziej z panią Gilowską odnośnie programu. Na dzisiaj programu PiS nie znamy" - zaznaczał Lepper.

    Szef Samoobrony pytany, czy powołanie Gilowskiej może doprowadzić do zbliżenia i ewentualnej koalicji PiS z Platformą Obywatelską ocenił, że partia Jarosława Kaczyńskiego pewnie chce pójść w tym kierunku.

    Dodał, że PiS coraz głośniej mówi o tym, że chce rozmawiać z PO a i Donald Tusk złożył propozycję wejścia do koalicji, co uzależnił od wyborów do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji."My nie będziemy płakać, jeżeli nawet nasz kandydat nie przejdzie do KRRiT. PiS dogada się z Platformą i sprawa będzie otwarta i czysta" - m.in. powiedział lider Samoobrony.

    Odnosząc się do propozycji wejścia Samoobrony do rządu powiedział, że jego partia nie złoży już takiej deklaracji.Zaznaczał, że złożona została, dlatego, by powstał normalny większościowy rząd mający stabilną większość w parlamencie.

    "Decyzja należy do PiS. My o nic nie prosimy, o nic nie błagamy, niczego nie chcemy na siłę" - wyjaśniał.

    Lepper w sobotę w Żukowie brał udział w konwencie regionalnym partii, gdzie omawiano m.in. sprawy związane ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi.

Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
×
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane