Lepper: Polska powinna jak najszybciej naprawić stosunki z Rosją

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 10-11-2005, 09:09

Andrzej Lepper uważa, że Polska powinna jak najszybciej naprawić stosunki z Rosją. Według lidera Samoobrony, powinna udać się tam "delegacja najwyższego szczebla", która doprowadziłaby do naprawy stosunków handlowych.

Andrzej Lepper uważa, że Polska powinna jak najszybciej naprawić stosunki z Rosją. Według lidera Samoobrony, powinna udać się tam "delegacja najwyższego szczebla", która doprowadziłaby do naprawy stosunków handlowych.

    Komentując decyzję rosyjskich władz o zamknięciu tamtejszego rynku dla polskiego mięsa, Lepper powiedział w czwartek w radiowych "Sygnałach Dnia", że mszczą się na nas "błędy popełnione na początku transformacji, jaka nastąpiła w Polsce po 1989 roku, bo zerwano wtedy stosunki ze Wschodem całkowicie, krytykując za wszystko Rosję". Zarzucił też poprzednim rządom, że wtrącały się w wewnętrzne sprawy Rosji, co doprowadziło do kryzysu we wzajemnych stosunkach.

    Rosja wprowadziła od 10 listopada zakaz importu mięsa i niektórych wyrobów mięsnych z Polski. Zakaz dotyczy wołowiny, wieprzowiny, drobiu oraz świeżych mięsnych półproduktów.

    Według Leppera, teraz do Rosji powinna udać się delegacja "najwyższego szczebla", by nawiązać z tym państwem "dobrosąsiedzkie stosunki, chociażby w gospodarce".

    Przewodniczący Samoobrony wyraził też przekonanie, że ewentualna wizyta prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Rosji przyniesie pozytywne efekty. Dodał, że Aleksander Kwaśniewski, jego zdaniem, jeździł do Moskwy tylko po to, aby zapewnić sobie stanowiska w instytucjach międzynarodowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane