Lepper: pozew przeciwko "Gazecie Wyborczej" i Anecie K. przygotowany

(Marek Druś)
opublikowano: 04-12-2006, 21:52

Lepper publikację "Gazety Wyborczej" nazwał prowokacją wymierzoną w koalicję i rząd, a informacje na swój temat "całkowitą nieprawdą".

Wicepremier, szef Samoobrony Andrzej Lepper poinformował w poniedziałek wieczorem, że przygotowany jest już pozew przeciwko "Gazecie Wyborczej". Dziennik napisał, że Lepper i wiceszef partii Stanisław Łyżwiński obiecywali pracę w Samoobronie w zamian za usługi seksualne. Lepper pozwie też Anetę K., na relacji której oparto reportaż w "GW".

W poniedziałkowej "Gazecie Wyborczej" w artykule "Praca za seks w Samoobronie", Aneta K., była radna Samoobrony w łódzkim sejmiku i b. dyrektorka biura poselskiego Łyżwińskiego, ujawniła, że w zamian za usługi seksualne dla Leppera i posła Łyżwińskiego dostała pracę w partii. Sprawę bada Prokuratura Okręgowa w Łodzi.

"Jest już pozew przygotowany, przeciwko pani Anecie Krystynie K. i dziennikarzom - panu (Marcinowi) Kąckiemu i (Szymonowi) Jadczakowi" - powiedział Lepper w TVN24, w programie "Kropka nad i". Po raz kolejny zaprzeczył, jakoby miał kiedykolwiek kontakty seksualne z Anetą K. Całą sprawę nazwał prowokacją wymierzoną w koalicję i rząd, a informacje na swój temat "całkowitą nieprawdą".

Pytany, co powiedział o sprawie opisanej przez "GW" podczas spotkania z premierem Jarosławem Kaczyńskim, Lepper wyjaśnił, że zapewnił, iż "co do jego osoby może gwarantować", że zarzuty się nie potwierdzą. "To jest nieprawda, to jest perfidne oszustwo" - podkreślił.

"Czy może pan przysiąc na Boga?" - pytała dziennikarka. "Mogę przysiąc, oczywiście. Nic z tą panią wspólnego nie miałem, jest prowadzona przez kogoś" - odparł szef Samoobrony.

Jak zaznaczył, o pośle Łyżwińskim powiedział szefowi rządu, że "gwarancji dać nie może". "Nie jestem materacem w łóżku Łyżwińskiego" - dodał. Podkreślił, że nie rozmawiał jeszcze ze swoim partyjnym kolegą na ten temat.

Aneta K., z którą rozmawiano telefonicznie podczas programu, oskarżyła Leppera o wykorzystywanie seksualne. Szef Samoobrony zarzucił jej natomiast, że nie udało jej się zrobić politycznej kariery i to jest powodem jej ataku na liderów Samoobrony. Jak dodał, może jej tylko współczuć sytuacji rodzinnej - "trojga dzieci, a każde - według plotek - z kimś innym".

Lepper podkreślał, że nie on zatrudnił Anetę K. Z kolei kobieta mówiła, że pracę w biurze posła Łyżwińskiego otrzymała po tym, jak zgodziła się na spędzenie nocy z Lepperem. Jak dodała, zna partię "od podszewki" i wie, że jeśli przewodniczący postanowi, że dana osoba ma być zatrudniona w biurze danego posła, to właśnie tak jest.

Wicepremier pytany, czy poda się do dymisji, powiedział: "jak ja mogę do dymisji się podawać za coś, co nie miało miejsca w moim życiu".

(PAP)

Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
×
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane