Lepper: Premier powinien się zadeklarować, czy chce koalicji z Samoobroną

Internet Securities
31-03-2006, 12:31

Zdaniem przewodniczącego Samoobrony Andrzeja Leppera, premier Kazimierz Marcinkiewicz powinien jak najszybciej się zadeklarować w kwestii ewentualnego przystąpienia Samoobrony do przyszłej koalicji z Prawem i Sprawiedliwością (PiS).

Zdaniem przewodniczącego Samoobrony Andrzeja Leppera, premier Kazimierz Marcinkiewicz powinien jak najszybciej się zadeklarować w kwestii ewentualnego przystąpienia Samoobrony do przyszłej koalicji z Prawem i Sprawiedliwością (PiS).

„Proszę, żeby premier się zadeklarował czy chce mieć rząd mniejszościowy czy większościowy, bo ostatnie deklaracje idą w tym kierunku, że Samoobrona będzie ‘trzymana w przedpokoju’” – powiedział Lepper podczas piątkowej konferencji prasowej.

„W tej sprawie premier powinien być zadeklarowany i powinien podjąć męską decyzję – tak albo nie dla koalicji z Samoobroną” – dodał.

Przewodniczący Samoobrony podkreślił również, że informacje, które do niego docierają, są potwierdzeniem na to, że w PiS następuje rozłam pod kątem przystąpienia do przyszłej koalicji.

„Informacje, które do nas docierają świadczą o tym, że jest bardzo duży podział w PiS na zwolenników i przeciwników koalicji z Samoobroną” – powiedział Lepper.

Na 5-7 kwietnia zaplanowano w Sejmie głosowanie wniosku PiS o skrócenie kadencji parlamentu, jednak nie ma on szans powodzenia, według deklaracji partii parlamentarnych. Analitycy są już przekonani, że powstanie nowej koalicji rządowej i rekonstrukcja rządu wydają się być prawie pewne. Zarówno szef PiS Jarosław Kaczyński, jak i prezydent Lech Kaczyński przyznawali, że współtworzyłaby ja Samoobrona.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Lepper: Premier powinien się zadeklarować, czy chce koalicji z Samoobroną