Lepper: prezydium Samoobrony w sprawie weksli - w środę

opublikowano: 13-03-2007, 16:52

Wicepremier, przewodniczący Samoobrony Andrzej Lepper poinformował, że prezydium partii, które ma zająć się sprawą ewentualnego zwrotu weksli parlamentarzystom Samoobrony, zbierze się w środę, a nie - jak wcześniej zapowiadał - we wtorek.

W Trybunale Konstytucyjnym jest wniosek marszałka Sejmu Marka Jurka o zbadanie konstytucyjności weksli in blanco, podpisywanych przez działaczy Samoobrony podczas kampanii wyborczej. Kandydat Samoobrony na parlamentarzystę podpisywał weksel wystawiony na związek zawodowy, w zamian za używanie logo ugrupowania podczas kampanii wyborczej. Weksle miały zostać uruchomione, gdyby poseł opuścił Klub Parlamentarny Samoobrony.

Według marszałka Sejmu, weksle ograniczają niezależność poselską.

Lepper powiedział, że prezydium Samoobrony nie będzie obradowało we wtorek, ponieważ w Warszawie nie ma kilku członków prezydium, którzy - jak zaznaczył - pracują w terenie. "W środę jest posiedzenie Sejmu, wszyscy będą w Warszawie i wtedy zajmiemy się sprawą (weksli)" - podkreślił.

Kolejny raz zapewnił też, że weksle nie mają wpływu na wykonywanie mandatu posła i senatora. Jak dodał, weksle były wystawiane na związek zawodowy, a nie na partię - za możliwość korzystania z logo związku.(PAP)

© ℗

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Lepper: prezydium Samoobrony w sprawie weksli - w środę