Lepper: Rząd powinien potwierdzić "twarde nie" dla propozycji budżetu UE

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 05-12-2005, 19:28

Przewodniczący Samoobrony Andrzej Lepper uważa, że brytyjska propozycja unijnego budżetu na lata 2007-13 jest zła dla Polski. Jak podkreślił, rząd polski powinien powiedzieć "twarde +nie+" brytyjskiej propozycji.

Przewodniczący Samoobrony Andrzej Lepper uważa, że brytyjska propozycja unijnego budżetu na lata 2007-13 jest zła dla Polski. Jak podkreślił, rząd polski powinien powiedzieć "twarde +nie+" brytyjskiej propozycji.

Zgodnie z wcześniejszymi nieoficjalnymi doniesieniami, w brytyjskiej propozycji unijnego budżetu na lata 2007-13, dla Polski przewidziano 56 mld euro, czyli mniej niż zakładała propozycja luksemburska z czerwca. 

"Jak Polska ma dorównać bogatym krajom Unii, jeśli dostaniemy mniej środków, niż nam wcześniej obiecano? To jest bardzo zły sygnał dla Polski" - powiedział Lepper w poniedziałek PAP.

Zdaniem szefa Samoobrony rząd powinien "trzymać twardy kurs" i "powiedzieć twarde +nie+" brytyjskiej propozycji budżetu. Lepper zapewnił jednocześnie, że jeśli rząd nie przyjmie tej - jak to określił - niesprawiedliwej propozycji, to może liczyć na poparcie Samoobrony.

"Polska nie powinna się godzić na tę propozycję, powinna robić wszystko, aby tworzyć koalicje z państwami, które stracą na takim projekcie budżetu" - ocenił.

Ostateczna decyzja w sprawie budżetu UE ma zapaść na szczycie Unii w dniach 15-16 grudnia w Brukseli.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane