Lepper: spotkanie z Kaczyńskim i Giertychem jest możliwe

(Marek Druś)
opublikowano: 11-10-2006, 10:23

Andrzej Lepper powiedział, że ma sygnały o możliwym spotkaniu z liderami PiS i LPR, ale podkreśla, że są one niepotwierdzone.

Szef Samoobrony Andrzej Lepper powiedział w środę dziennikarzom w Sejmie, że ma sygnały o możliwym spotkaniu liderów PiS, LPR i Samoobrony, ale "to nie jest potwierdzone".

"Do tej pory nie mam żadnej odpowiedzi, czy będzie dzisiaj spotkanie, czy nie. Jakieś sygnały po bokach są, że mamy się dzisiaj spotkać w gronie liderów partii, ale to nie jest potwierdzone" - zaznaczył polityk Samoobrony.

Jak zauważył, jeśli koalicja ma powstać, to powinno to stać się szybko. "Są ważne głosowania - jest budżet, jest uchwała o samorozwiązaniu Sejmu. Jeżeli mamy wrócić do koalicji, to decyzje powinny zapaść szybko" - ocenił Lepper.

Zapowiedział, że jeśli nie będzie rozmów o koalicji rządowej, to Samoobrona zagłosuje za odrzuceniem projektu budżetu na 2007 rok w pierwszym czytaniu. "Wybór należy do PiS. Jeżeli PiS nie chce powrotu do koalicji, nowej umowy koalicyjnej, naprawdę wybór należy do nich" - powiedział Lepper.

Pierwsze czytanie projektu ustawy budżetowej odbywa się w środę w Sejmie. Głosowanie ewentualnego wniosku o odrzucenie go mogłoby się odbyć w piątkowym bloku głosowań. Debata i głosowanie nad wnioskami o samorozwiązanie Sejmu zaplanowane są na czwartek.

(DI/PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Lepper: spotkanie z Kaczyńskim i Giertychem jest możliwe