Lepper: Za wcześnie na koalicję Samoobrony z PiS

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 15-11-2005, 08:38

- Za wcześnie jeszcze na koalicję Samoobrony z PiS. Ale dobrze, że PiS zauważa naszą partię jako tę, która może rządzić krajem - powiedział we wtorek w radiowych Sygnałach Dnia przewodniczący Samoobrony Andrzej Lepper. Dodał, że Samoobrona nigdy nie ukrywała, że chce uczestniczyć w rządzeniu krajem.

- Za wcześnie jeszcze na koalicję Samoobrony z PiS. Ale dobrze, że PiS zauważa naszą partię jako tę, która może rządzić krajem - powiedział we wtorek w radiowych Sygnałach Dnia przewodniczący Samoobrony Andrzej Lepper. Dodał, że Samoobrona nigdy nie ukrywała, że chce uczestniczyć w rządzeniu krajem.

Zdaniem Leppera, PiS nie jest jeszcze przygotowane do koalicji z Samoobroną. "Źle byłoby, gdybyśmy od razu wchodzili do koalicji, bo PiS nie jest do tego przygotowane. Dopiero gdy zdobędziemy do siebie wzajemne zaufanie, będzie czas na koalicję. Koalicja powinna powstać. Ugrupowania takie, jak SLD, PO są w opozycji, i będą wszystko negować. My chcemy działać konstruktywnie. Dobrze, że PiS zauważa naszą partię jako tę, która może rządzić krajem".

Wicemarszałek Sejmu zapewnił, że jego partia poprze wszystkie "słuszne projekty ustaw, które służą rozwojowi polskiej przedsiębiorczości, rozwojowi kraju, bez względu na to, jaki klub będzie ich autorem". Zastrzegł jednak, że jeśli rząd przedstawi projekt ustawy, budzącej wątpliwości jego partii, wówczas "na to poparcie liczyć nie może".

Lepper opowiedział się za powstaniem Urzędu Antykorupcyjnego oraz Komisją Prawdy i Sprawiedliwości, ponieważ - jak podkreślił - należy walczyć z korupcją, a prokuratura i sądy nie działają dość skutecznie. "Należy tylko zastanowić się, kto w takiej komisji zasiądzie, żeby to nie było ciało polityczne, zależne od jednej partii".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane