Lepper: zgoda na dwa resorty dla PSL, ale nie na wicepremiera

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 26-04-2006, 21:39

Szef Samoobrony Andrzej Lepper powiedział w środę wieczorem dziennikarzom, że zgadza się, aby PSL objęło w koalicyjnym rządzie dwa ministerstwa, ale nie fotel wicepremiera.

Szef Samoobrony Andrzej Lepper powiedział w środę wieczorem dziennikarzom, że zgadza się, aby PSL objęło w koalicyjnym rządzie dwa ministerstwa, ale nie fotel wicepremiera.

    Jak powiedział Lepper, ludowcy chcą kierować dwoma resortami  - gospodarki,  a także albo budownictwa, albo skarbu, albo środowiska. Chcą też mieć w rządzie koalicyjnym swojego wicepremiera. "PSL chce dużo więcej niż waży. Dwa resorty niech mają, ale wicepremiera - nie" - powiedział Lepper po wieczornym spotkaniu z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.

    Lepper powiedział, że Samoobrona rozważa objęcie  ministerstwo gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. Resort ten powstałby w wyniku wydzielenia z ministerstwa transportu i budownictwa oraz rolnictwa spraw związanych z gospodarką morską.Wiadomo już na pewno, że Samoobrona będzie kierować resortami rolnictwa oraz pracy i polityki społecznej.

    Nie odpowiedział jednoznacznie, czy w tym tygodniu zostanie podpisana umowa koalicyjna. Według Leppera, PiS i Samoobrona porozumiały się już, ale ciągle czekają na PSL.

    Ludowcy ostateczną decyzję o wejściu do koalicji mają podjąć w czwartek. Zbierze się wówczas Rada Naczelna Stronnictwa. Na krótko przed 21.30 rozpoczęło się spotkanie J.Kaczyńskiego z prezesem ludowców Waldemarem Pawlakiem.

    Zdaniem Leppera, w czwartek mogłoby dojść do wspólnego spotkania wszystkich trzech liderów przyszłej koalicji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Lepper: zgoda na dwa resorty dla PSL, ale nie na wicepremiera