Lepper: Związkowcy chcą rozmawiać, ale nie z Poncyliuszem

Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia
opublikowano: 12-06-2006, 11:48

Wicepremier Andrzej Lepper powiedział, że górnicy chcą nadal negocjować z rządem. Wykluczają jednak udział w rozmowach wiceministra gospodarki Pawła Poncyliusza.

Wicepremier Andrzej Lepper powiedział, że górnicy chcą nadal negocjować z rządem. Wykluczają jednak udział w rozmowach wiceministra gospodarki Pawła Poncyliusza.

Górnicy domagają się 180 milionów złotych premii z zysków kopalń. Rząd zgadza się na 100 milionów. Andrzej Lepper spotkał się dziś w Katowicach z protestującymi górnikami. Na konferencji prasowej zorganizowanej po rozmowach powiedział, że górnicy są gotowi rozmawiać w każdej chwili i każdym miejscu. Zapowiedział też, że będzie namawiał premiera, by z górnikami negocjował minister gospodarki Piotr Woźniak, a nie Paweł Poncyliusz. Lider związkowców Wacław Czerkawski powiedział, że planowana na środę manifestacja górników w Warszawie nie została odwołana. Podkreślił, że stanowisko górników w tej sprawie może być zmienione pod warunkiem odwołania obecnego rządowego negocjatora. Powtórzył, że wiceminister Paweł Poncyliusz jest nie do zaakceptowania dla górników i nie będą oni z nim rozmawiać.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia

Polecane