Lepsze czasy dla budowlanki

Przemek Barankiewicz
29-06-2001, 00:00

Lepsze czasy dla budowlanki

Spółki budowlane nie kontynuowały wczoraj wzrostów sprowokowanych decyzją RPP o obniżce stóp procentowych. W środę sektor ten był najlepszy na warszawskim parkiecie, a indeks WIG Budownictwo zdołał odbić się od najniższego od połowy marca poziomu.

Można przypuszczać, że klimat inwestycyjny wokół budowlanki ulegnie jednak wkrótce poprawie. Mniejsze stopy podziałają na rezultaty spółek dwojako: zwiększając popyt na usługi budowlane oraz ograniczając koszty finansowe, które są zmorą rachunku wyników większości przedstawicieli sektora.

Jednym z beneficjentów poluzowania polityki monetarnej powinien okazać się Budimex. Akcje spółki w ostatnim miesiącu ustabilizowały się, oscylując w wąskim paśmie 18,40-19,15 zł. Wpływ na to ma z pewnością aktywność spółek z jego grupy kapitałowej. Mostostal Kraków podpisał niedawno dużą umowę, a w budownictwie drogowym „szaleje” Dromex. Partnerem Dromexu w stolicy jest Mostostal Warszawa. Akcje tej spółki także powoli wracają do łask inwestorów. WZA, które ma zostać wkrótce ogłoszone, powinno wybrać w końcu jedną radę nadzorczą.

Niewiele dobrego można natomiast powiedzieć o papierach Exbudu. Kielecka spółka nie była tak tania jak obecnie od grudnia 1995 r. Poprawia się natomiast wycena BICK, który od najniższego poziomu w historii z 11 czerwca zyskał już 11 proc. Zarząd zapewnia, że w tym roku spółka osiągnie zysk netto, a Mostostal Export umacnia swoją dominującą pozycje w akcjonariacie, skupując tanie papiery z parkietu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Gospodarka / Lepsze czasy dla budowlanki