Lepsze dane pomogą dolarowi

  • Mariusz Potaczała
opublikowano: 17-09-2012, 00:00

Skutkiem tego był marsz w górę kursu EUR/USD.

W najbliższych dniach pozytywny sentyment na głównych rynkach światowych powinien się utrzymać. Sprzyjać temu powinna publikacja danych z amerykańskiego rynku nieruchomości. Ostatnio sytuacja w tym ważnym segmencie gospodarki uległa poprawie i uzasadnione wydają się oczekiwani na kontynuację pozytywnych trendów. Na rynku mogą również pojawiać się spekulacje dotyczące tego kiedy Hiszpania poprosi o pomoc z EFSF. To wraz z możliwością korekty po silnym ostatnio wzroście EUR/USD powinno sprzyjać umocnieniu dolara.

Złoty w minionym tygodniu w reakcji m.in. na działania Fedu umocnił się zarówno do euro, jak i do dolara. Aprecjacji polskiej waluty nie przeszkodziły nawet dane o spadku inflacji w sierpniu. Decyzja Fedu zwiększająca zainteresowanie ryzykownymi aktywami powinna nadal stanowić istotny czynnik umacniający złotego. Stanie się tak nawet gdyby na rynek napłynęły gorsze dane makroekonomiczne. W tym tygodniu poznamy ważne informacje dotyczące zatrudnienia i wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw oraz przede wszystkim dane o produkcji przemysłowej w sierpniu.

 

 

Mariusz Potaczała

Dom Maklerski TMS Brokers

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mariusz Potaczała

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu