Czytasz dzięki

Lepszy wynajem niż lokata

Materiał przygotowany przez partnera; DARIUSZ RADTKE, dyrektor Aparthotelu Number One
opublikowano: 15-08-2016, 22:00

Dekpol buduje kompleks Nowa Motława na Wyspie Spichrzów w Gdańsku. W północno-zachodnim skrzydle inwestycji powstaje Aparthotel Number One z apartamentami hotelowymi sprzedawanymi w systemie condo. Natomiast w drugiej części inwestycji nad Nową Motławą znajdą się budynki mieszkalne, które można kupić z opcją „kup i wynajmij”.

Coraz więcej inwestorów szuka alternatywnych źródeł pomnażania kapitału. Przyczyniają się do tego rekordowo niskie oprocentowanie lokat, utrzymująca się deflacja oraz niepewna sytuacja na giełdzie. Rynek nieruchomości oferuje coraz więcej możliwości inwestowania w mieszkania i apartamenty na wynajem, które zapewniają zyski sporo wyższe niż na lokacie. Deweloperzy dodatkowo oferują wiele udogodnień. Inwestor nie musi się zajmować wynajmem swojej nieruchomości, co jest czasochłonne. To sprawdzony operator może nią zarządzać, zapewni jej odpowiednią promocję, a co za tym idzie — wypracuje zysk wyższy, niż moglibyśmy osiągnąć przy samodzielnym wynajmie mieszkania.

Kluczem do sukcesu Aparthotelu Number One jest między innymi lokalizacja. Wynajem krótkoterminowy przynosi średnioroczny wyższy zysk niż wynajem nieruchomości na dłuższy czas. W przypadku apartamentów hotelowych sprzedawanych w systemie condo na rentowność wpływa przede wszystkim atrakcyjna lokalizacja — czy apartament położony jest w turystycznej miejscowości, w której sezon trwa zaledwie kilka miesięcy, czy w tętniącej życiem przez cały rok aglomeracji miejskiej. W przypadku Gdańska sezon turystyczny nie ogranicza się jedynie do kilku miesięcy w roku, a apartamenty tutaj wynajmowane zarabiają we wszystkich miesiącach roku.

Wybierając nieruchomości pod inwestycję, warto, poza lokalizacją, zwrócić uwagę na gwarantowaną stopę zwrotu oferowaną przez dewelopera. Jeśli jest wysoka, a do tego obowiązuje przez kilkanaście lat, świadczy to o pewności dewelopera, że inwestycja ma potencjał do uzyskania ostatecznie jeszcze wyższej rentowności niż gwarantowana. W przypadku Aparthotelu Number One Dekpol gwarantuje stopę zwrotu z ceny netto inwestycji na poziomie 5 proc. rocznie, wyższą od zyskowności innych instrumentów finansowych, takich jak lokata czy obligacje. Jednocześnie gwarancja zwrotu z inwestycji obejmuje pierwsze 15 lat funkcjonowania obiektu, co daje minimum 75 proc. przez cały okres wynajmu.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał przygotowany przez partnera; DARIUSZ RADTKE, dyrektor Aparthotelu Number One

Polecane