Leszek Balcerowicz chce wystąpić w Sejmie

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 10-03-2006, 11:36

Prezes NBP Leszek Balcerowicz zwrócił się do marszałka Sejmu o możliwość wystąpienia w czasie transmisji telewizyjnej z sejmowych obrad w punkcie poświęconym wykluczeniu wiceministra finansów Cezarego Mecha z posiedzenia KN) - poinformowało biuro prasowe NBP.

Prezes NBP Leszek Balcerowicz zwrócił się do marszałka Sejmu o możliwość wystąpienia w czasie transmisji telewizyjnej z sejmowych obrad w punkcie poświęconym wykluczeniu wiceministra finansów Cezarego Mecha z posiedzenia Komisji Nadzoru Bankowego (KNB) - poinformowało w piątek w komunikacie biuro prasowe NBP.

    "W związku z telefoniczną informacją z Biura Pana Marszałka o planowanym wprowadzeniu do porządku obrad obecnego posiedzenia Sejmu nowego punktu - informacja rządu w sprawie wyłączenia pana Cezarego Mecha, podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów od udziału w postępowaniach prowadzonych przez KNB w sprawie wniosku UniCredito z 29.07.2005, proszę o możliwość wystąpienia na forum Sejmu w czasie transmisji telewizyjnej z obrad w tym punkcie" - napisał Balcerowicz do marszałka Sejmu Marka Jurka.

    O wykluczeniu Mecha z obrad KNB na wniosek UniCredito Balcerowicz zdecydował w środę. Wniosek taki włoski inwestor złożył uznając, że Mech nie jest bezstronny.

Sejm przegłosował w piątek wprowadzenie do porządku obrad informacji rządu na temat wykluczenia wiceministrafinansów Cezarego Mecha z środowego posiedzenia KNB.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane