Leszek Balcerowicz laureatem Nagrody Lesława A. Pagi

(Paweł Kubisiak)
21-09-2006, 19:40

Prezes Narodowego Banku Polskiego (NBP) Leszek Balcerowicz został laureatem trzeciej edycji Nagrody im. Lesława A. Pagi.

Prezes Narodowego Banku Polskiego (NBP) Leszek Balcerowicz został laureatem trzeciej edycji Nagrody im. Lesława A. Pagi - poinformowała w czwartek kapituła konkursu.

Prezesa NBP nagrodzono m.in. "za wierność wyznawanym zasadom, za odwagę głoszenia prawd trudnych, za transparentność podejmowanych działań i ich wysoki walor etyczny w ciągu 17 lat służby publicznej" - czytamy w uzasadnieniu werdyktu.

Nagroda Lesława A. Pagi jest wyróżnieniem honorowym nadawanym dorocznie biznesmenom, działaczom gospodarczym i publicznym oraz instytucjom.

"Celem Nagrody jest promowanie wartości etycznych i profesjonalnych, niezbędnych dla kształtowania ładu gospodarczego - wizji, odwagi i konsekwencji w jej realizacji oraz wysokiej fachowości" - napisała Fundacja im. Lesława A. Pagi, pomysłodawca nagrody.

Dodała, że honoruje ona osoby, które "swoim dorobkiem promują w życiu publicznym wzorce kultury organizacyjnej i stylu zarządzania opartego na najlepszych praktykach i wysokich standardach etycznych i zawodowych".

Leszek Balcerowicz jest ekonomistą, prof. Szkoły Głównej Handlowej, doktorem honoris causa kilkunastu uczelni krajowych i zagranicznych. Jest autorem reform gospodarczych w Polsce rozpoczętych po upadku komunizmu. Był wicepremierem i ministrem finansów w pierwszym niekomunistycznym rządzie. Wyróżniany prestiżowymi nagrodami oraz odznaczeniami - w tym Orderem Orła Białego - najwyższym polskim odznaczeniem państwowym za wkład w transformację ustrojową w Polsce.

Podczas Gali wręczono również certyfikaty 20 stypendystom Akademii Liderów Rynku Kapitałowe (ALRK). Akademia, to nowatorski edukacyjny projekt Fundacji. Jej celem jest stworzenie instytucji kształcącej przyszłych liderów rynku kapitałowego w Polsce. Skierowana jest do studentów 3, 4, 5 roku, zainteresowanych rynkiem kapitałowym.(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Paweł Kubisiak)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Leszek Balcerowicz laureatem Nagrody Lesława A. Pagi