Leszek Balcerowicz o budżecie

(Paweł Kubisiak)
27-09-2006, 19:43

Prezes NBP Leszek Balcerowicz uważa, że projekt przyszłorocznego budżetu nie rozwiązuje problemów naszych finansów publicznych. Projekt został dziś przyjęty przez rząd.

Prezes NBP Leszek Balcerowicz uważa, że projekt przyszłorocznego budżetu nie rozwiązuje problemów naszych finansów publicznych. Projekt został dziś przyjęty przez rząd.

Profesor Balcerowicz powiedział, że wprawdzie Rada Polityki Pienieżnej nie miała możliwości zapoznania się z projektem budżetu, ale zna jego założenia.

Według prezesa NBP projekt budżetu na rok przyszły nie leczy dwóch chorób naszych finansów publicznych: zbyt wysokich podatków i nadmiernego zadłużania się państwa. Balcerowicz podkreślił, że podatki, choć są wysokie, to i tak nie są w stanie sfinansować nadmiernych wydatków.

Do soboty przyjęty przez rząd projekt przyszłorocznego budżetu musi trafić do parlamentu. Na przyjęcie ustawy budżetowej posłowie maja cztery miesiące.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Paweł Kubisiak)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Leszek Balcerowicz o budżecie