Leta zwiększy emisję akcji

Radosław Omachel
opublikowano: 07-06-2001, 00:00

Leta zwiększy emisję akcji

Emisja wodzisławskiej spółki Leta, która myśli o dystrybucji sprzętu komputerowego, może objąć nawet 15,6 mln akcji. Większość z nich mają otrzymać banki w zamian za długi spółki.

Wodzisławska spółka Leta, działająca do tej pory w sektorach leasingowym i motoryzacyjnym, zapowiada zwiększenie liczby akcji w najbliższej emisji. Początkowo spółka planowała wypuszczenie 3,4 mln walorów skierowanych do firmy MSD, gdańskiego dystrybutora sprzętu komputerowego. Bankom — BPH, Kredyt Bankowi i Handlowemu — spółka zaproponowała konwersję zadłużenia na akcje z nowej emisji. Objęłaby ona 15,5 mln walorów o wartości nominalnej 1 zł.

— Inwestor strategiczny, MSD, uzależnia swoją decyzję od kroku banków. Jeżeli zgodzą się one na zamianę zadłużenia, MSD obejmie swoją pulę 3,4 mln akcji. Wciąż prowadzimy rozmowy, dlatego nie podajemy jeszcze ostatecznej liczby akcji — tłumaczy Tomasz Sokoła, członek zarządu Lety.

Środki uzyskane od MSD (3,4 mln zł) zostałyby przeznaczone na bieżące finansowanie spółki. W zamian dystrybutor sprzętu IT otrzymałby prawo do 38 proc. głosów na WZA. Zadłużenie firmy wynikające z działalności leasingowej jest szacowane na 10 mln zł.

Giełdowa spółka rezygnuje z działalności w branży motoryzacyjnej. Pozbyła się już spółki zależnej, zajmującej się sprzedażą Fiatów i Alf Romeo. Wygasza też swoją działalność w branży leasingowej.

— Polityka instytucji finansowych uniemożliwia działalność niezależnym firmom leasingowym. Od jesieni ubiegłego roku nie zawarliśmy ani jednego kontraktu — dodaje Tomasz Sokoła.

Inwestor strategiczny umożliwi wodzisławskiej spółce rozpoczęcie nowej dzialalności.

— Zamierzamy zająć się dystrybucją sprzętu komputerowego — dodaje członek zarządu Lety.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Radosław Omachel

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Leta zwiększy emisję akcji