Łętowski, Sobala i Skowroński - nowi dyrektorzy w Polskim Radiu

Polska Agencja Prasowa SA
06-07-2006, 19:00

Nowym dyrektorem Informacyjnej Agencji Radiowej został Maciej Łętowski, szefem Radia Bis - Jacek Sobala, a radiową Trójką pokieruje od soboty Krzysztof Skowroński, który będzie jednocześnie redaktorem naczelnym anteny. W czwartek jednoosobowy jak dotąd zarząd Polskiego Radia odwołał dotychczasowych dyrektorów trzech programów i IAR.

Nowym dyrektorem Informacyjnej Agencji Radiowej został Maciej Łętowski, szefem Radia Bis - Jacek Sobala, a radiową Trójką pokieruje od soboty Krzysztof Skowroński, który będzie jednocześnie redaktorem naczelnym anteny. W czwartek jednoosobowy jak dotąd zarząd Polskiego Radia odwołał dotychczasowych dyrektorów trzech programów i IAR.

Poinformowała o tym PAP dyrektor biura zarządu Polskiego Radia Małgorzata Dydo.

Krzysztof Czabański zwolnił: szefa Programu Pierwszego - Rafała Jurkowlańca, Trójki - Witolda Laskowskiego oraz szefa Radia Bis - Kamila Dąbrowę. Ze stanowiska dyrektora IAR odwołano zaś Ryszarda Hińczę.

Jak powiedziała Dydo, na razie nie zapadła decyzja, kto pokieruje radiową "Jedynką". Według informacji Presserwisu obowiązki szefa Programu Pierwszego powierzono Antoniemu Szybisowi. Polskie Radio nie potwierdza, ani nie zaprzecza tej informacji.

Nowo mianowany dyrektor IAR przypomniał w rozmowie z PAP, że przez siedem lat był sekretarzem redakcji, a potem dyrektorem Radia Polonia, przez co miał okazję korzystać z "produkcji IAR- owskiej". "Jako konsument tego, co IAR robi, jestem dość dobrze zorientowany. Wiem ile co jest warte, wiem, że to jest dobry produkt. Więc moim zadaniem jest tylko pomóc kolegom, by mieli jak najlepsze warunki pracy" - powiedział Łętowski.

Dodał, że nie planuje w IAR "żadnych rewolucyjnych zmian". Łętowski powiedział, że propozycję szefowania IAR-owi otrzymał w czwartek rano.

Do czasu nadania tej depeszy PAP nie udało się skontaktować ze Skowrońskim ani Sobalą.

Łętowski jest absolwentem Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim. W latach 1977-80 był zastępca redaktora naczelnego katolickiego miesięcznika "Chrześcijanin w świecie", w latach 1981- 95 zastępcą, a następnie redaktorem naczelnym katolickiego tygodnika społecznego "Ład". Od 1995 roku jest stałym komentatorem "Tygodnika Solidarność". Publikował też m.in. w "Życiu", "Życiu Warszawy" i "Głosie Wybrzeża".

W latach 1995-98 Łętowski był sekretarzem programu, a od 1998 dyrektorem Radia Polonia - Programu dla Zagranicy Polskiego Radia. Łętowski był ponadto członkiem Rady Nadzorczej PAP. Od 1993 roku jest wykładowcą w Studium Komunikowania Społecznego i Dziennikarstwa KUL. W latach 1991-97 był prezesem Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Skowroński to dziennikarz telewizyjny, radiowy i prasowy. Jest absolwentem filozofii, a pracę w mediach rozpoczął w Radiu Zet, gdzie stworzył i prowadził wiele programów publicystycznych m.in. "Gość Radia Zet", "Śniadanie z Radiem Zet", "Koktajl Mołotowa", "Jazda Polska". Po odejściu z Zetki (w 2000 r.) współpracował z radiową Trójką, gdzie prowadził codzienne rozmowy z politykami w porannym programie "Salon polityczny Trójki".

W telewizji znany jest m.in. z programów publicystycznych "Gość Jedynki" w TVP1 oraz "Rozmowa Dnia" w Telewizji Puls. Współpracował też z Polsatem, gdzie można było go zobaczyć w takich audycjach jak "Wywiad Skowrońskiego" czy cotygodniowa debata "Biały kot czy czarny pies". Obecnie ponownie współpracuje z TVP1, gdzie prowadzi niedzielny program publicystyczny "Wywiad i Opinie".

Sobala jest obecnie dziennikarzem TV Puls, gdzie prowadzi codzienny program "Puls Wieczoru". Wcześniej Sobala pracował m.in. w Radiu PiN oraz radiu TOK FM.

Dalszy ciąg zmian w Polskim Radiu nastąpić ma w sobotę, na kiedy Rada Nadzorcza zapowiedziała wybór pozostałych członków zarządu radia. Jak deklarowali w rozmowie z Presserwisem członkowie rady nadzorczej Polskiego Radia, nowy zarząd miałby być liczniejszy niż dotychczas. "Prezesowi Czabańskiemu potrzebne będzie mocne wsparcie menedżerskie" - powiedział przedstawiciel ministra skarbu w radzie Bogusław Kiernicki.

Dotychczas zarząd Polskiego Radia liczył cztery osoby; zgodnie z ustawą o radiofonii i telewizji może liczyć od jednego do pięciu członków.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Łętowski, Sobala i Skowroński - nowi dyrektorzy w Polskim Radiu