Czytasz dzięki

Levi Strauss mocno zyskuje po dobrych wynikach kwartalnych

opublikowano: 10-04-2019, 06:50

Giełdowi inwestorzy ucieszyli się wynikami finansowymi spółki Levi Strauss podbijając wycenę jej akcji. Był to pierwszy publiczny raport znanego producenta odzieży od oferty IPO jaka miała miejsce w marcu.

W kwartale zakończonym 24 lutego 2019 r. przychody amerykańskiej legendy zwiększyły się o 7 proc. do poziomu 1,4 mld USD. Na razie analitycy nie przedstawili swoich prognoz, ale w zeszłym miesiącu spółka informowała, że oczekuje wyniku z przedziału 6-7 proc.

Levi prognozuje, ze głównym motorem napędowym będą produkty spoza segmentu dżinsów, takie jak topy i obuwie. W przypadku topów przychody zwiększyły się o 28 proc.

Drugim motorem wzrostu będzie Azja, a konkretnie Chiny, gdzie Levi ma stosunkowo małą firmę. Widzi jednak spore możliwości. Przychody z tego regionu wzrosły o 8 proc., do 253 mln USD.

Firma zapowiedziała, że w tym roku otworzy blisko 100 nowych firmowych sklepów

Akcje Levi wzrosły o 6,5 procent do 23,30 USD pod koniec wtorkowej sesji na Wall Street. Od marcowego debiutu zdrożały już o 29 proc.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane