Lewandowski zdobył 5 bramek w 9 minut!

ONO
22-09-2015, 22:12

W hicie niemieckiej Bundesligi Robert Lewandowski dokonał rzeczy bez precedensu. Tylu bramek, w tak krótkim okresie czasu, w tak dobrej lidze nie strzelił jeszcze nikt w historii. Przy okazji zaliczył najszybszy hat-trick w historii niemieckiej pierwszej ligi (trzy gole w niespełna cztery minuty).

Lewandowski, po lekkiej kontuzji w meczu Ligi Mistrzów, zaczął spotkanie Bayern-Wolfsburg na ławce. Monachijczycy do przerwy przegrywali 0-1. Po gwizdku na boisko wszedł polski snajper i po sześciu minutach zaczęło się:

Twitter oszalał:

Lewandowski łącznie w lidze niemieckiej zdobył już 99 goli (74 bramek w Borussii Dortmund i 25 w Bayernie). W tym sezonie z ośmioma trafieniami przewodzi klasyfikacji strzelców.

Bayern objął prowadzenie w tabeli. Nad Borussią Dortmund ma trzy punkty przewagi. Drużyna ta swój mecz szóstej kolejki z Hoffenheim rozegra jednak w środę.

Lewandowski urodził się 21 sierpnia 1988 roku w Warszawie. Karierę rozpoczynał w Varsovii Warszawa (1997-2004). Później reprezentował kluby: Delta Warszawa (2005), Legia II Warszawa (2005–2006), Znicz Pruszków (2006–2008), Lech Poznań (2008–2010), Borussia Dortmund (2010–2014), Bayern Monachium (od 1 lipca 2014). W reprezentacji Polski wystąpił 70 razy i zdobył 29 bramek. Wcześniej zasłynął strzeleniem czterech goli dla Borussii Dortmund w meczu z Realem Madryt w półfinale Ligi Mistrzów w 2013 roku.