"Lewiatan" apeluje o rezygnację ze zmian w finansowaniu "chorobowego"

Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia
29-08-2006, 16:26

Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych "Lewiatan" zaapelowała do premiera o rezygnację z planowanej zmiany w finansowaniu ubezpieczenia chorobowego, w przypadku choroby dłuższej niż 33 dni w roku.

Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych "Lewiatan" zaapelowała do premiera o rezygnację z planowanej zmiany w finansowaniu ubezpieczenia chorobowego, w przypadku choroby dłuższej niż 33 dni w roku.

Zmiana polega na przerzuceniu opłacania składki na ubezpieczenie z pracowników na pracodawców. Rządowy projekt zakłada jednocześnie, że składka zostałaby obniżona z dwóch i czterdziestu pięciu setnych procent wynagrodzenia brutto do jednego i ośmiu dziesiątych procent. Jej koszt jednak będzie ponosił pracodawca. Pracodawcy są zdania, że jeśli składek nie będą płacili zatrudnieni, to zarówno związki zawodowe, jak i sami pracownicy, nie będą zainteresowani kontrolą wydatków funduszu ubezpieczenia chorobowego i kontrolą absencji chorobowych.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / "Lewiatan" apeluje o rezygnację ze zmian w finansowaniu "chorobowego"