Lewiatan: Solidarność łamie reguły dialogu

MD
29-08-2008, 12:51

Solidarność demonstruje dziś w Warszawie twierdząc, że pracodawcy i rząd lekceważą dialog społeczny. Zdaniem Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan, związek łamie reguły gry.

„Jako przedstawiciel pracodawców, jeden z partnerów społecznych, członków Komisji Trójstronnej oświadczamy, że nie lekceważymy dialogu, a tym bardziej, w przeciwieństwie do NSZZ Solidarność, nie łamiemy jego reguł” – napisał Lewiatan w dzisiejszym oświadczeniu.

I przypomniał, że 3 kwietnia wszyscy członkowie Trójstronnej Komisji, a więc i Solidarność, podjęli uchwałę o rozpoczęciu prac nad porozumieniem społecznym. Ma ono dotyczyć m.in. kształtowania wynagrodzeń w sferze publicznej, aktywizacji zawodowej osób po 50. roku życia, systemu emerytalnego. Lewiatan przypomina, że prace merytoryczne w Komisji Trójstronnej trwają, nikt się nie wycofał, nikt nie zawiesił swojego udziału.

„Jednak Solidarność, niezadowolona z dotychczasowych efektów, postanowiła – wbrew uchwale – przenieść dialog społeczny na ulicę” – piszą pracodawcy.

I wypominają Solidarności, że w latach rządów PiS 2005-07 dialog społeczny nie istniał, a Solidarność podpisała z poprzednim rządem odrębne porozumienie, poza Komisją Trójstronną.

Pełna treść oświadczenia do ściągnięcia na pb.pl.  

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Lewiatan: Solidarność łamie reguły dialogu