Czytasz dzięki

LG Chem kupuje fabrykę w Polsce za 31,4 mln USD

opublikowano: 03-03-2020, 09:48

Południowokoreański LG Chem kupuje fabrykę we Wrocławiu aby móc zaspokoić popyt na akumulatory do aut elektrycznych, donosi serwis Pulse.

LG Chem ma zapłacić 31,4 mln USD (122 mln zł) za fabrykę o powierzchni 223 tys. metrów kwadratowych, należącą dotychczas do tureckiej spółki Vestel, produkującej AGD. 

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

LG Chem, którego udział w globalnym rynku akumulatorów do aut elektrycznych zwiększył się ponad dwukrotnie w ciągu roku i styczniu sięgał ponad 20 proc., podkreśla, że kupowana fabryka znajduje się niedaleko jego zakładu pod Wrocławiem.

Południowokoreańska firma wydała w ubiegłym roku 3,7 bln wonów (3,2 mld USD) na fabryki związane z produkcją akumulatorów. W tym roku planuje inwestycje wysokości 3 bln wonów. 

LG Chem ma pięć fabryk akumulatorów na świecie: w Korei Południowej, Polsce, Chinach i USA. Łącznie jest w stanie produkować akumulatory o wydajności 70 GWh. Chce zwiększyć moce produkcyjne pozwalające na produkcję akumulatorów o wydajności 100 GWh, wystarczających do napędzenia 1,6 mln elektrycznych aut.

LG Chem dostarcza akumulatory do 13 z 20 topowych marek samochodów.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, pulsenews.co.kr

Polecane