LG wstrzyma produkcję wyświetlaczy do telewizorów LCD w kraju

opublikowano: 07-01-2020, 13:42

Należąca do technologicznego giganta LG, jednostka LG Display do końca roku wstrzyma produkcję paneli LCD wykorzystywanych w telewizorach wytwarzanych na rodzimym, południowokoreańskim rynku, donosi Reuters. Wszystko przez spadające ceny LCD i globalną nadpodaż.

Zawieszenie krajowej produkcji telewizorów LCD następuje po tym, jak firma w zeszłym roku obniżyła wydatki, zastąpiła wieloletniego dyrektora generalnego i rozpoczęła program dobrowolnych zwolnień.

Do końca tego roku zakończymy produkcję telewizorów LCD w Korei Południowej i skoncentrujemy się na ich produkcji  w Chinach” - powiedział prezes Jeong Ho-young podczas corocznych targów CES w Las Vegas.

W okresie od lipca do września 2019 r. dział telewizorów LCD generował 32 proc. przychodów LG, w porównaniu z 41 proc. w poprzednim kwartale ze względu na mniejszą liczbę wysyłek z fabryk paneli LCD.

LG Display zarządza dwoma zakładami produkującymi telewizory LCD, jednym w Korei Południowej i drugim w Chinach.

Firma poniosła trzy kolejne kwartalne straty między styczniem a październikiem ubiegłego roku.

LG Display chce obecnie skoncentrować się na technologii organicznych diod elektroluminescencyjnych (OLED). Oczekuje, że do 2021 r. nowsza technologia będzie stanowić 50 proc. przychodów, w porównaniu z około 30 proc. w 2018 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane