Liberty i Logotec wymieniają ciosy

Kamil Kosiński
25-09-2003, 00:00

Do prokuratury w Warszawie wpłynęło zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Jerzego Dryndosa, prezesa Logotec Engineering. Jednocześnie do Sądu Okręgowego w Katowicach wpłynął pozew o zapłatę przez Logotec 1,5 mln zł odszkodowania. Oba pisma zostały złożone w imieniu zarejestrowanej w Holandii spółki Telera Holding. Jej szefem jest Wiesław Wiśniewski, prezes Liberty Poland.

Poszło o rozliczenia związane ze spółką L2Mobile.com, w której Logotec i Telera miały po 50 proc. akcji. Logotec miał do niej dostarczyć oprogramowanie, ale — jak twierdzi Wiesław Wiśniewski — tego nie zrobił. Z kolei Jerzy Dryndos twierdzi, że jego byli partnerzy założyli w tajemnicy spółkę L2Mobile (obecnie nazywa się El2), która dzięki podobnej nazwie i powiązaniom personalnym kierownictwa z szefostwem L2Mobile. com przechwyciła klientów tej ostatniej i doprowadziła do klęski wspólnego przedsięwzięcia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Liberty i Logotec wymieniają ciosy