Liceum wyszkoli specjalistów

KP
opublikowano: 26-03-2019, 22:00

Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Chełmońskiego w Łowiczu będzie pierwszym liceum w Polsce z klasą o profilu „cyberbezpieczeństwo”.

Nauka rozpocznie się 1 września 2019 r. Plan MON przewiduje rozszerzenie programu nauki cyberbezpieczeństwa na licea w pozostałych województwach. MON na mocy umowy z Politechniką Łódzką, Polską Grupą Zbrojeniową i łowickim LO im. J. Chełmońskiego uruchomił program „Cyber.mil z klasą”. Zakłada on powołanie w najbliższych latach w każdym województwie klasy o profilu cyberbezpieczeństwa. Resort obrony zobowiązał się do objęcia programu patronatem i udzielania wsparcia merytorycznego szkołom prowadzącym naukę cyberbezpieczeństwa, głównie przez delegowanie ekspertów z jednostek organizacyjnych MON. Ministerstwo będzie też odpowiedzialne za wsparcie organizacji praktyk dla uczniów z profilowanych klas oraz za cykliczne opiniowanie realizacji programu nauczania.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu