Licytacja pomaga wycenie Dofasco

Tadeusz Stasiuk
17-01-2006, 00:00

Walka o przejęcie Dofasco, największego kanadyjskiego producenta stali, zaostrza się. Wczoraj nowe oferty złożyło dwóch największych rywali, niemiecki ThyssenKrupp oraz luksemburski Arcelor. Rano ThyssenKrupp podniósł swoją ofertę z 63 do 68 dolarów kanadyjskich (CAD) za akcję Dofasco, podbijając wartość spółki do 5,26 mld CAD. Reakcja konkurenta była natychmiastowa. Arcelor podbił stawkę do 71 CAD (łącznie do 5,5 mld CAD).

Zainteresowanie Dofasco uzasadniają plany japońskiego producenta samochodów, Toyoty, który zamierza w pobliżu jednej z hut zbudować nowy zakład. Dzięki temu kanadyjski koncern może zdobyć wartościowego klienta.

Bitwa potentatów o Dofasco nie sprzyjała wczoraj ich rynkowej wycenie. Kurs Arcelora w Paryżu zniżkował o ponad 1 proc. Notowania ThyssenKrupp na giełdzie we Frankfurcie spadły ponad 1 proc. Cieszyć się za to mogą posiadacze papierów Dofasco. Od złożenia pierwszej propozycji przejęcia, czyli od końca maja 2005 r., wycena akcji stalowego giganta wzrosła z 33,35 do 65,80 CAD w miniony piątek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Licytacja pomaga wycenie Dofasco