Liczba Dnia

DI
17-12-2009, 00:00

10 tys.

Tylu użytkowników indywidualnych i blisko 300 firm zarejestrowało już konta w Kolekcjonerze — aukcyjnym serwisie, w którym od nowego roku Narodowy Bank Polski (NBP) będzie sprzedawał monety i banknoty kolekcjonerskie. Od stycznia NBP nie będzie prowadził innych form sprzedaży, m.in. nie będzie już sprzedawał monet w oddziałach okręgowych. 14 grudnia do obiegu trafiła ostatnia moneta sprzedawana na startych zasadach. Upamiętnia ona 70. rocznicy utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego. Jest to srebrna dziesięciozłotówka (o średnicy 32 mm i masie 14,14 g) wybita stemplem lustrzanym w nakładzie 50 tys. egzemplarzy w cenie 65 zł.

Pierwszą monetą sprzedawaną w nowym systemie będzie natomiast srebrna dziesięciozłotówka wybita z okazji 65. rocznicy oswobodzenia obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau (stempel lustrzany, 32 mm, 14,14 g, 80 tys. egz). Aukcja w serwisie potrwa od 11 do 14 stycznia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Gospodarka / Liczba Dnia