Liczba dnia Agora zwalnia ludzi, bo szuka oszczędności 10

RAF
19-12-2008, 00:00

10

proc. Najwyżej o tyle może się zmniejszyć zatrudnienie w firmach należących do Agory. Redukcje koncern ma przeprowadzić w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Według tygodnika "Media i Marketing Polska", 10-procentowy próg wynika z tego, że Agora chce uniknąć obostrzeń narzucanych przez przepisy o zwolnieniach grupowych. Część pracowników otrzyma propozycje nowych wynagrodzeń.

Biuro prasowe koncernu nie komentuje tych wiadomości, zasłaniając się formułką, że "o zmianach w spółce Agora informuje zgodnie z funkcjonującymi normami i przyjętym obyczajem". Cięcie kosztów zapowiadano jednak już w listopadzie.

— Chcemy przygotować firmę na okres spowolnienia gospodarczego, aby nie zablokowało nam rozwoju. Będziemy to robić w sposób kompleksowy i inteligentny — mówił podczas specjalnej telekonferencji Zbigniew Bąk, wiceprezes Agory.

Na koniec trzeciego kwartału br. w Agorze pracowało na etatach 3685 osób.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: RAF

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Media / Liczba dnia Agora zwalnia ludzi, bo szuka oszczędności 10