Liczba pracujących w W. Brytanii obcokrajowców przekroczyła 2 mln

DI, PAP
opublikowano: 11-02-2008, 09:38

Liczba obcokrajowców pracujących w Wielkiej Brytanii po raz pierwszy przekroczyła 2 miliony - pisze w poniedziałek brytyjski dziennik "Daily Telegraph".

Według ujawnionych przez gazetę danych, w ciągu ostatnich sześciu lat liczba zatrudnionych cudzoziemców wzrosła o 75 proc., czyli o 864 tys. Z ośmiu krajów Europy Wschodniej, które przystąpiły do UE w 2004 roku, do pracy zarejestrowało się ponad 700 tys. ludzi.

W tej chwili na 14 pracujących Brytyjczyków przypada jeden imigrant.

Jednocześnie w latach 2001-2007 liczba brytyjskich pracowników spadła o pół miliona - zauważa "Daily Telegraph".

Dane te zostały zawarte w piśmie szefowej brytyjskiego Narodowego Biura Statystycznego (ONS) Karen Dunnell do konserwatywnego deputowanego Jamesa Clappisona.

"Ministrowie naprawdę nie orientują się w tym, co dzieje się na rynku pracy" - oświadczył Clappison, cytowany przez brytyjski dziennik.

"Daily Telegraph" przypomina, że obecnie zasiłek dla bezrobotnych otrzymuje w W. Brytanii 4,8 mln ludzi, a zasiłek z tytułu niezdolności do pracy - 2,6 mln, czyli o 120 tys. więcej niż w chwili dojścia laburzystów do władzy w 1997 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane